A șaptea înfrângere consecutivă. "Tricolorii" au cedat la limită în meciul cu Israelul
A șaptea înfrângere consecutivă.

Selecționata moldovenească de fotbal a suferit ieri a șaptea înfrângere consecutivă în preliminariile Campionatului Mondial. "Tricolorii" au cedat la limită în meciul din deplasare cu Israelul, scor 1 la 2. Meciul a fost transmis aseară în direct pe Prime.

Eran Zahavi a marcat în prima repriză, iar Munas Dabbur a înscris după pauză.

Moldova a rămas în inferioritate în minutul 85 al meciului, când Oleg Reabciuk a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Chiar și așa, naționala Moldovei a reușit să înscrie, prin golul dat de Ion Nicolăescu în prelungiri.

Tot aseară, Danemarca s-a calificat la Mondial, iar în altă partidă a grupei F scandinavii au dispus de Austria cu 1-0.

Iar meciul jucat dintre Insulele Feroe și Scoția s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1 la 0.
Britanicii sunt pe locul secund în grupă și au cu patru puncte mai mult decât echipa din Israel.